Найдено 28 результатов

Вернуться к листу благодарностей

gusanita
11 фев 2020, 15:42
Перейти в форум
Перейти в тему

Re: Инжир

Сяргей, не ведаю, што да сінонімаў. Набыла чаранкі ў Дзмітрыя Рэзнікава з Украіны. Папярэдне гугліла інфу, канечне. Пішуць такое, напрыклад: "...Strawberry Verte. Tastes like a extra sugary sweet strawberry wrapped in the skin of a fig that has refreshing honeydew melon undertones. Really nice ...
gusanita
11 фев 2020, 16:27
Перейти в форум
Перейти в тему

Ва ўсім вінаваты кумкват

Сонейка нагадала нам пра сваё існаванне, і жыць стала лепей, жыць стала весялей. Ужо не хочацца аддаць свой сад у пешыя-лепшыя рукі, каб толькі не бачыць, як пакутуюць твае расліны без сонца. І я, здаецца, саспела да стварэння ўласнай тэмкі. Мая калекцыя цытрусаў пачалася шэсць гадоў таму з кумквата...
gusanita
15 фев 2020, 21:38
Перейти в форум
Перейти в тему

Re: Ва ўсім вінаваты кумкват

Дзесьці ў Багдадзе другі раз за апошнія сто гадоў выпаў снег. А ў нас восень здолела не пускаць зіму ў хату ажно да самай вясны. І як кватэрны цытрусавод я ніколечкі аб гэтым не шкадую. Прыемна выйсці сонечным ранкам на лоджыю, каб агледзець "сад". Вось так выглядае найбольш загрувашчаная ...
gusanita
15 фев 2020, 22:03
Перейти в форум
Перейти в тему

Re: Inodora

З вялікай затрымкай размяшчаю здымак "нарэзкі" з Інадоры. Плады, наколькі памятаю, выявіліся надта насычанымі эфірнымі алеямі. Ажно мне іх дэгуставанне падалося падобным да жавання няспелай шышкі. Смакі апісваць складана, пагатоў я нават спелых шышак не каштавала ;) Рэзюмую: не для ўсіх - ...
gusanita
15 фев 2020, 22:35
Перейти в форум
Перейти в тему

Re: Мандарин Миагава

У сезоне 2018 столькі вынасіла мая Міягава, прышчэпленая на цытрумэла.
gusanita
16 фев 2020, 12:13
Перейти в форум
Перейти в тему

Re: Мандарин Миагава

Па-праўдзе кажучы, я чакала, што будзе трохі саладзейшай. Але ж гэта быў толькі першы ўраджай. Абазнаныя людзі пішуць, што смак унішыу паляпшаецца па меры сталення дрэва. Таму я спадзяюся на лепшае і чакаю далей. Пагатоў гатунак гэты на капрызлівы, энергічны. Цяпер на маім дрэве два плодзікі растуць...
gusanita
16 фев 2020, 18:56
Перейти в форум
Перейти в тему

Re: Найлепшы падарунак

Лічу, неблагім падарункам для сябра-цытрусамана будуць спелыя плады цытрусаў дакладна вызначанага гатунку. Заўсёды цікава пакаштаваць плод самастойна, чым чытаць апісанні яго смаку. Я так выбрала для сябе апельсін "Навеліна": рэдка можна ў нас натрапіць, каб на скрыні быў падпісаны гатунак...
gusanita
23 фев 2020, 19:22
Перейти в форум
Перейти в тему

Re: Ва ўсім вінаваты кумкват

Я зрабіла гэта! Упершыню ў жыцці я прышчапіла інжыр. З мінулага лета я думала, што зрабіць з інжырным дубчыкам цьмянага паходжання. Месца (а калі больш дакладна, яго адсутнасць) не дазваляе мне быць літасцівай да раслінных аб'ектаў без радаводу і чакаць, ці не вырасце на ніх раптам нешта годнае? &qu...
gusanita
04 май 2020, 19:30
Перейти в форум
Перейти в тему

Re: Oiwa

Сяргей, інфармацыя, якую вы знайшлі, ужо значна большая за тое, што ведала пра яго я. Эмпірычным шляхам я дайшла толькі да таго, што гэта позні гатунак ) Нажаль, год ці два таму я яго страціла і нават не памятаю, што было прычынай. Магчыма я паўтаруся, але помню, што смак быў дужа выразны і шматабяц...
gusanita
04 май 2020, 21:57
Перейти в форум
Перейти в тему

Re: Oiwa

Напэўна, вы маеце рацыю, Сяргей. Я заўважыла, што мандарыны ўншыу, не надта разлічваюць сілы, калі завязваюць плады, і цягнуць іх да апошняга. А калі сквапнасць гаспадара замінае яму выдаліць лішнія завязі, раслінка гераічна памірае.